Логотип, повернутися до дому.Народна Академічна Хорова Капела

Франція–2014

Як ми мріяли про Францію! Так, до неї ще треба доїхати, через усю Європу, автобусом. Отже, з Києва ми попрямували до Праги, де насолоджувалися архітектурою цілий день, потім, через Швейцарію, швейцарські Альпи, міста Базель, Цюріх поїхали у напрямку Ліона, а там ще 60 кілометрів — і ми на місці, у маленькому французькому містечку Жерза. І тут за якихось 4 дні ми дали аж 6 концертів, втомлені, але задоволені. Завели знайомства з хорами з Угорщини, Чехії, Франції та Гваделупи. Франція прекрасна – вино та круасани цілий день.

Останнього дня ми всі разом, зведеним хором з 6 хорів (близько 200 чоловік) співали з оркестром музику до кінофільмів та популярну, сучасну музику. Вражаюче!

Вже повертаючись додому, ми не могли не відвідати Париж з його Ейфелевою вежею.

Наостанок, по дорозі нам трапився Відень. Тож і для австрійської столиці ми знайшли час.

Литва, Каунас–2013

Друге місце на конкурсі хорів в місті Каунас. Ми задоволені.

Португалія, Коїмбра–2013

2013 рік. Так хотілося кудись далеченько полетіти… Так, є запрошення до Португалії. Університет з міста Коїмбра запрошує нас з концертами на фестиваль. Отже, вперше хорова капела подорожує літаком. Київ – Амстердам – Лісабон.

На фестивалі разом з хорами з Німеччини та Бразилії хорова капела КПІ показувала високий рівень виконання хорових творів, ну а після виступів — вечеря, дискотека, танці.

   

Болгарія, Помор’є–2012

 

Польша, Норвегія — 2011 рік

А от у 2011 році хорова капела зробила аж дві закордонні поїздки. Знову до Польщі, на той самий Міжнародний Фестиваль Духовної Музики у Білостоку – «Хайнувка-2011», та на запрошення студентського хору міста Ставангер, у Норвегії. Це було неймовірно — подорож до Норвегії, де нас зустріло сонце, море, гори та усміхнені люди.

У складі 42 співаків хорова капела з концертами відвідала три великих міста: Крістіансанд, Флеккенфйорд та Ставангер.

У вільний від концертів час ми намагалися побачити якомога більше з того, що оточувало нас навкруги, а це і величезні та красиві гори, це і фйорди, які простягаються на десятки кілометрів від моря. Отримали незабутні враження, адже в цих же фйордах ми і купалися, а в горах у нас були і нічліги, і походи, незважаючи на те, що повітря не прогрівалося більше ніж 18 градусів.

10 незабутніх днів ми провели відпочиваючи у Норвегії, де ми ще й з великим успіхом давали концерти.

Сколь! – так кажуть норвежці, тобто – будьмо!

Тепер чекаємо на візит норвежського хору до нас, до України.

Греція, Превеза–2010

Як приємно канікули проводити на морі, та ще й з друзями, та ще й з хоровою капелою! У липні 2010 року ми поїхали до Греції. УРА!!! І, звичайно ж, ми відвідали столицю Греції Афіни з її неповторним Акрополем.

Гульки гульками, а хорова справа на першому місці. Отже, в нас почесне друге місце на 28-му міжнародному музичному фестивалі у місті Превеза.

Учасники конкурсу, а їх було близько 25 хорів, приїхали з різних кутків світу (Японії, Китаю, Росії, Аргентини, Канади, з країн Європи).

Звичайно ж, у Греції нам вдалося й відпочити та покупатися і позасмагати, адже наш готель знаходився прямісінько на пляжі.

Наместово–2009

В розпал травня 2009 року відбувся незабутній візит до міста Намєстово. Словацьке містечко в глибинах Карпат приймало конкурсантів з багатьох європейських міст (участь приймали 6 колективів). Після конкурсу хористам випала нагода відвідати острів, який зберіг на собі стару будівлю костелу (18 ст.) після затоплення п’яти навколишніх сіл і двох третин території самого міста, коли в 1953 році тут спорудили водосховище. Зранку в неділю хор співав ще в двох тамтешніх місцях: старій церкві в гірському селі і в сучасному костелі. Завершились гостини обідом, приготованим священником, який проводив служби в обох церквах.

Дорогою до України хор завітав до Відня, де на власні очі побачив усю красу архітектури та інших визначних речей цього міста.

НТУ «ХПІ»

На початку квітня капелу КПІ гостинно приймав дружній співочий колектив хористів з ХПІ (Нацiонального технiчного унiверситету «Харкiвський полiтехнiчний iнститут»).

«Від Різдва до Різдва»–2009

18 січня, завдяки підтримці спонсорів, капела підтримала розпочату 2008 року традицію святкувати зимові свята зі співом і не вдома поїздкою до освітніх закладів м. Прилуки. Після зимової сесії початком семестру для хору став Всеукраїнський фестиваль духовних піснеспівів „Від Різдва до Різдва”, який щорічно відбувається у Дніпропетровську.

Нерпельт–2008


Весняні дні з 30 квітня по 7 травня 2008 року в житті капелли позначилися гастрольною поїздкою до Нерпельта (Бельгія), де відбувся 56-ий Міжнародний конкурс хорових колективів — «European Music Festival for Young People», що відбувається раз на два роки, міняючись з конкурсом колективів інструменталістів. Конкурсанти з 92-ох країн світу боролися за перемогу в 6-ти групах.

Народна Академічна Хорова Капела КПІ за сумарною оцінкою журі отримала 2 місце в своїй категорії. Дні конкурсу супроводжувались багатьма подіями: майстер-класом диригентів, виступом з виконанням месси №6 Ф. Шуберта, і навіть гастрольними іменинами.

Дорога була насичена цікавинами, довгоочікуваними зустрічами і новими знайомствами з хористами Дрездена, де капела дала концерт.

Ялта-Вікторія 2007

Хайнувка 2007

З 6 по 12 травня 2007 року у місті Білостоку (Польща) відбувся XXVI Міжнародний Фестиваль Духовної Музики – "Хайнувка 2007". В цьому конкурсі, котрий визнаний одним з основних фестивалів цього жанра в світі, прийняли участь 25 коллективів з різних країн. Найбільша кількість хорових колективів представляло Україну, Росію и Польщу. Жюрі оцінювало хорові колективи в 4 номінаціях: аматорських парафіальных колективів, аматорських світських, професійних і в категорії хорів музичних навчальних закладів.
Народна Академічна Хорова Капела КПІ стала лауреатом першої премії у категорії аматорських світських хорів.
Також перші премії отримали:
  - у категорії аматорських парафіальных колективів – Дитячий хор Спасо-Преображенського кафедрального собора Вінниці.
  - у категорії професійних хорів – Хор «Вільнюс» (Литва) і «Нижній Новгород» (Росія)
  - у категорії хорів музичних навчальних закладів – Хор «Ренесанс» Академії Театру і Образотворчого Мистецтва (Кишинів, Молдавія) і Жіночий Камерний Хор «Елегія» (Мінськ, Білорусія).

Дніпропетровськ 2007

Луцьк 2006

 

Про капелу / Історія / Керівники / Склад хору / Гастролі / Репертуар / Спонсори / Вітальня