Логотип, повернутися до дому.Народна Академічна Хорова Капела

Руслан Бондар

Художній керівник та головний диригент Руслан Бондар народився 30 грудня 1976 року в місті Києві.

Навчався в Середній спеціальній музичній школі ім. М.В.Лисенка при Київській Державній консерваторії, де отримав середню спеціальну музичну освіту по класу диригування.

В роки навчання співав у шкільному учбовому хорі хлопчиків, який активно виступав на концертах, брав участь у конкурсах та фестивалях, гастролював в багатьох країнах Європи та СНД.

Закінчивши у 1995 році школу, вступив до Київської Державної консерваторії ім. П.І.Чайковського, нині це Національна Музична Академія України ім. П.І.Чайковського, на диригентсько-хоровий факультет в клас до професора Є.Г.Савчука.

Ще навчаючись на п’ятому курсі консерваторії, був запрошений на посаду хормейстера, а згодом став художнім керівником хорової капели КПІ.

Після закінчення навчання у 2000 році цілковито захоплений роботою в Народній академічній хоровій капелі НТУУ "КПІ".

«Ще в дитинстві, у віці 4-х років, я вирішив стати музикантом, так мої батьки кажуть. Зрозуміло, що в такому віці щось напевно вирішувати..., але те, що я дуже захопився грою на фортепіано — це факт. Мені купили піаніно, і я почав займатися у приватного викладача. Потім, у дитячому садочку, я почав співати, співав скрізь. Пам’ятаю, одного разу, коли виховательки планували виступ дитячого оркестру на дитячому «ранку», кожному визначили, на якому інструменті він мав грати: чи то сопілка, чи баян, гітара тощо. Мене чомусь поставили диригувати всією цією музикою (так я в 5-ти річному віці став диригентом). Навіть є фотографії. Саме тоді, я вважаю, і почалася моя кар’єра диригента та співака.

У 6 років мої батьки віддали мене до середньої спеціальної музичної школи ім. М.В.Лисенка на диригентсько-хоровий факультет. Співаючи у шкільному хорі хлопчиків, я почав усвідомлювати, що дійсно хочу стати хоровим диригентом. Тоді і з’явилася нова мрія – бути студентом Київської консерваторії.

І от, коли я вже став студентом консерваторії, в мене виникло нестерпне бажання диригувати хором. Так і сталося. Навчаючись на 4 курсі, я почав працювати хормейстером, а згодом і керівником (у 2001 р.) Народної академічної хорової капели КПІ.

З самого початку моєї роботи з колективом моє ставлення до хорової справи було просто-таки фанатичне, а всі мої думки були спрямовані виключно на репетиції, на виступи, на пошук репертуару, адже я тільки починав свою професійну діяльність.

Навчаючи співаків, я і сам вчився бути керівником, педагогом, лідером, що було не так вже і легко, зважаючи на те, що я і мої хористи були практично ровесниками. Вже у капелі я сформувався як диригент – виконавець».


Вікторія Вітренко

Хормейстер Народної академічної хорової капели Національного технічного університету України “КПІ”. Народилась у місті Новограді–Волинському Житомирської області.

В 5 років почала вчитись грі на скрипці і згодом неодноразово ставала лауреатом музичних конкурсів. З 2001 року навчалась на диригентсько-хоровому відділі в Середній спеціальній музичній школі ім. М.В.Лисенка, після чого вступила до Національної Музичної Академії України ім. П.І.Чайковського. Перші 2 роки навчалась в класі Заволгіна О. В., а нині опановує фах під керівництвом народного артиста України проф. Петриченка В.В.

В роки навчання активно брала участь у культурному житті школи, конкурсах та фестивалях. Співає в багатьох колективах, зокрема в вокальному ансамблі «Ніка».

Поглиблено вивчала англійську (2006-2008) та німецьку (2005-2007) мови і в зв’язку з цим 2006 року відвідала Візентайд (Баварія, Німеччина).

Іронічним є факт, що дитяча мрія навчатись в КПІ програмуванню частково і неочікувано справдилась.

З 2009 року запрошена на посаду хормейстера до хорової капели КПІ. Має на меті внести якісні зміни і щось нове в співочий колектив.


Про капелу / Історія / Керівники / Склад хору / Гастролі / Репертуар / Спонсори / Вітальня