Логотип, повернутися до дому.Народна Академічна Хорова Капела
Перший диск політехнічної капели
Капела у дії.

Що буде, коли зберуться разом диригент, концертмейстер, двоє «ударників», 12 голосів сопрано, 9 альтів, 6 тенорів та 11 басів? Правильна відповідь -Народна академічна капела Національного технічного університету «Київськй політехнічний інститут».

Здавалося б, створена 1947 року хорова капела КПІ особливих рекомендацій не потребує. Адже ще за Радянського Союзу хористи неодноразово ставали лауреатами всесоюзних та міжнародних конкурсів і фестивалів, отримали звання народної та академічної. Значущою була перемога в теле-турнірі «Сонячні кларнети», а особливо - Ґран-прі на І Всеукраїнському конкурсі хорового мистецтва імені М.Леонтовича.

У 1990-ті роки капела ледь-ледь існувала, а її «друге дихання» відкрилося лише 1999 року - після приходу п'ятикурсника київської консерваторії Руслана Бондаря (спочатку він працював хормейстером, а згодом - художнім керівником). Відтак капела стала постійним учасником Різдвяних концертів у Національній опері та інших свят пісні. У травні 2003 року капела КПІ репрезентувала своє мистецтво на фестивалі в Анкарі (Туреччина), а у вересні того ж року стала лауреатом другої премії на міжнародному хоровому конкурсі в Одесі «Південна Пальміра».

I от нарешті з'явився перший диск хористів, куди увійшло дванадцять різножанрових творів. Окрім українських пісень «Команиця», «За нашим сто-долом» (В.Зубицький), «Стелися, барвінку» (М.Лисенко), колядки «Пречистая Діва», польської пісні «Сокира рубає», серйозно представлений духовний спів - «Pie Jesu» з Реквієму (ЕЛ.Уеббер), «Прослав Своє ім'я» (Д.Адкінс), «Отче наш» (П.Чайковський). До збірки також увійшли «За прекрасний дивосвіт» (обробка Дж.Раттера), «Зачини двері» (обробка М.Хейса), «Зорю б'ють» (Г.Свиридов), «Riu, riu, chio» (М.Флеч).

Отож, завдяки старанням колективу на чолі з головним диригентом і художнім керівником Русланом Бондарем, а також диригентам Юлії Аксент і Олені Пономаренко студенти-технократи Київської політехніки долучаються до хорової музики.

Капела - це, передусім голосиста компанія. До того ж, у цьому студентському колективі практично не палять, а три пари встигли одружитися. А тепер скажіть, що співати в хорі - це не круто?

Іван ДАНЮК
Вечірній Київ, №72(17730), 20.04.2006.


Про капелу / Історія / Керівники / Склад хору / Гастролі / Репертуар / Спонсори / Вітальня

Copyright © Капела КПІ, 2000р.